Kőbányai Kincskeresők Óvoda

Életünk megszervezése

Beszoktatás

Célunk, hogy a gyermekek zökkenőmentesen illeszkedjenek be az óvodai életbe. A szülői igények alapján lehetővé tesszük a fokozatos "anyás beszoktatást". Legfőbb feladatunk, hogy a gyermekek minél előbb biztonságban érezzék magukat.

Napirend

A napirend olyan keret, amely az igényeknek megfelelően rugalmasan változhat, természetesen figyelembe véve az óvodások szükségleteit. Biztosítja a gyermekek életkorának megfelelő életritmust, a folyamatosságot, a nyugodt, alkotó légkört.

6-tól 7-ig Gyülekezés, játék

7-től 10-ig Szabadjáték, óvónő által felajánlott tevékenységek, kötött és kötetlen műhelymunkák keretében, szabad önkifejezés, beszélgetőkör, folyamatos reggeli (8-9-ig)

10-től 10.15-ig Játékos mozgás

10.15-től 12-ig Játék a szabadban, szabad önkifejezés, mozgásos tevékenységek

12-től 13-ig Tisztálkodás, ebéd

13-tól 15-ig Mese, pihenés

15-től 17-ig Uzsonna, szabadjáték, műhelymunkák

17-től 18-ig Játék, szabad játék

Hetirend

A tanulási folyamatot projektekben tervezzük, egy-egy témával komplex módon, minden oldalról megközelítve foglalkozunk. A tanulási tevékenységeket kötött és kötetlen műhelymunkák keretében valósítjuk meg.

CÍM
1105. Budapest